بیمه آتش سوزی

ما انسان ها باید تلاش کنیم دنیا جای بهتری برای زندگی شود با بهتر شدن انسانیت خودمان هرکس به نوبه خودش کاری درحد توانش انجام دهد قاعدتاً دنیای جای بهتری برای زندگی خواهد شد.

وقتی مانعی در زندگیمان هست یا ایجاد می شود بی خیال همه چیز می شویم چه برسد به تلاش برای بهتر شدن دنیا برای زندگی انسان ها…

یک سری اهداف داریم منظورم را که می گیرید اهداف شخصی ولی فارغ از این باید تلاش من در جهت بهتر شدن دنیا برای زندگی تمام انسان ها باشد.

اتفاق هایی رخ می دهند که ما از آنها خوشحال نیستیم و با تلاش کردنمان می توانیم ما انسان ها با هم(همیاری اجتماعی) جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

مواظب اعمال و رفتار و کارهایمان باشیم چرا که همه چیز در حال گذر است عمرو زندگی ما یعنی ارزشمندترین سرمایه مان و این ذات جهان هستی است و اثر خودمان را باید بگذاریم چرا که زمان منتظر ما نمی ماند.

فکر کردن به موضوعات مختلفی که در زندگی برای ما انسان ها رخ می دهد، می تواند برای روزهای پیش رو حال خوب و بهتری نصیبمان کند

داستان واقعی آتش سوزی

همین چند وقت پیش به یک بنده خدایی با معرفی یکی از دوستانش به من وصل شده بود که بیمه آتش سوزی برای منزل خودش تهیه کرده بود و یادمه منزلش در روستا بود و تا مبلغ۷۰۰میلیون تومان را با۶۷٫۰۰۰تومان برای یک سال بیمه کرد.

بهم گفت به برادرم و برادر خانم خودم هم می گم که این کار را انجام بدهند و من هم به دلیل ارزشی بودن کار همیشه استقبال می کنم از بیمه آتش سوزی، ولی فردا آن روز تماس گرفت و برای برادرش یک بیمه نامه با پوشش زلزله برای یک سال صادر کردم که شد ۱۵۸٫۰۰۰تومان و گفت برادر خانم نخواست

نتیجه

چند ماه بعد متوجه شدم تو اون روستا منزلی آتش گرفته و اون هم با مراجعه یک خیریه به من در محل کارم و تقاضای کمک برای بازسازی و تامین لوازم یک خانه که آتش سوزی داشته و در ادامه شرح دادن موضوع، ذهنم ناخودآگاه به سمت همون شخصی که بیمه خرید کرده بود رفت و وقتی تماس گرفتم فرمودند منزل همان برادر همسرش بوده که بیمه هم نداشته.

این بنده خدا می تونست با مبلغی کمتر از ۵۰٫۰۰۰ تومان تا سقف ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه این آتش سوزی را از بیمه دریافت کند ولی ذهن آگاهی نسبت به آینده ای که نمی بینیم به زندگی سالم تر و شادتر ما کمک زیادی می کند.

با هزینه ای کمتر از ۲۰۰٫۰۰۰تومان برای یک سال منزل خودتان را تا سقف ۷۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰تومان تحت پوشش بیمه آتش سوزی درآورید.

ذهن آگاه باشیم و عجله در کارمان نداشته باشیم.

گاهی وقت ها در وضعیت راحتی قرار می گیریم و باید اینجور باشد بدور از هیاهوی زندگی و بعد با حضور ذهن بیشتری ادامه مسیر زندگی را طی می کنیم.

در مسیری که پیش می گیریم مثل کوهنوردی همه مایحتاجی که نیاز داریم را از قبل تهیه می کنیم و به ساعت آخر و یا در مسیر که هیچی اونجا نیست تهیه نمی کنیم.

قدردان داشته هایمان نیستیم و مدام دنبال دریافت های جدید هستیم، یک لحظه تمرکز کنیم و با فکر و اندیشه ماندگار کارهایی کنیم که نشانه قدردانی ما از وضعیت موجود باشد.

قدردانی خیلی حس خوبی به اشخاصی که این خصوصیت درونی را دارند می دهد. به دور و برمان نگاه کنیم بابت خیل زیاد نعمت های که خدا بهمان داده باید ممنون می بودیم که نبودیم تا به امروز.

از امروز حواسمون به این موضوع مهم باشه چرا که نفس کشیدن الان ما جای تشکر و قدردانی دارد. اینکه در این لحظه من می توانم همین متن را مطالعه کنم جای شکر گذاری دارد و هزاران موضوع دیگر….

بیمه عمر و سرمایه گذاری یک نگاه بلندمدت به مثابه یک سرمایه گذاری برای همان آینده نگری به موقع است.

بیمه پدردرابتدا و در ادامه اعضای خانواده. ازاون دست کارهای بسیار لازم ولی جنس کار ضرورت نیست و مردم کمتر به سراغ یک کار غیر ضروری ولی بسیار لازم می روند.

همیشه تلاشمان باید دراین جهت باشد که ما انسان بهتری باشیم، رشد بیشتر و شخصیت بهتری داشته باشیم.

مشکل که همیشه وجود داشته برای تمامی انسان ها از ابتدا تا به امروز هم بوده ولی دید ما نسبت به مشکل قابل حل بودن آن است یا نه!

در مورد همه چیز با فکر کردن می توانیم بهترنتیجه بگیریم، اگر به این منبع عظیمی که خدا به ما انسان ها عنایت کرده نگاه متفاوت تری داشته باشیم و از کارکرد های اون آگاه شویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *